Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Eğlence / Ünlüler             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'Kadın dizisinin kötü karakteri Şirin'i oynarken gösterdiği başarı ile daha önce oynadığı rollere ters köşe yapan Seray Kaya, Elele'den Selin Miloşyan'a konuştu... 1 
Şirin'i Oynamak Hayalimdi...
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'
Fatih Aksoy Şirin karakteri için Seray Kaya'yı görüşmeye çağırdığında Kaya'nın en büyük hayalinin şizofren birini oynamak olduğundan habersiz. Kaya projeye dahil olma hikayesini şöyle anlatıyor: “Fatih Aksoy bana hayalimi sundu. 2012'de bir kısa film yazdım. Şizofren bir kızı canlandırmak istiyordum. dolayısıyla konuyla ilgili bir sürü araştırma yapıp doktorlarla görüştüm. Aslında bilmeden o yıllarda Şirin'in alt yapısını hazırlamışım. Rol bana teklif edildiğinde zaten kafamda Şirin'i yaratmıştım. Dolayısıyla taşlar öyle güzel yerine oturdu ki... Bilgilerimi her sahnede ufak ufak karaktere aktararak Şirin'i oluşturdum."
 
 2 
İyilikle Kötülüğün Dengesi...
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'
“İyilik olmasaydı kötülük de olmazdı. Ve tam tersi. Kötülüğe karşı çok fazla öfke duysam da bu bir denge. Ben bu dünya ile ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Ölümden sonra gideceğimiz yerde iyiliği kazanmak çok daha önemli bence. Diziye gelince, Bahar çok iyi, Şirin de çok kötü ve ikisi de kendi karakterlerinden dışarı çıkmıyor. Bahar çok güçlü, Şirin'se zayıflıklarının içinde güçlü ve tam da zayıflıkları yüzünden kötülük yapıyor.”
 
 3 
Enerjiye Çok İnanıyorum...
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'
"Bu proje 13 ülkeye satıldı. Sadece Türkiye değil, neredeyse Dünya benden nefret ediyor, benim ölmemi isteyen bir kitle oluştu. Demek ki seyirciye o duygu geçmiş ama Şirin karakterini canlandırmaya başladığımdan beri bir takım sağlık sorunuyla boğuşuyorum. Enerjiye ve nazara çok inanan bir insanım. Ve bende bir enerji problemi patlak verdi. Ama artık Şirin'le arama mesafe koydum. Şirin Seray'ı hiç yormuyor, yürüdü gitti zaten. "
 
 4 
Makyözlükten Oyunculuğa...
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'
“Ben özel ders almadım. konservatuara da gitmedim. Henüz oyunculuğa başlamadan bir şeyler karalıyor, kısa filmler yazıyor ve kendimi oralarda görüyordum. Her şey bir hayalle başladı. Sonra ajanslara yazıldım. Ailemden sakladığım için audition'lara giderken banyoda gizli gizli, repliklere kendi sesimi duymadan çalıştım. İlk dizim Huzur Sokağı'yla sektöre giriş yaptım. Belki ders almadım ama hep daha iyisini yapabilmek için tırmaladım. Mesela set biterdi, eve dönmez. yönetmene *Bana iş verin” derdim. Dizi setleri benim okulum oldu. İstediğim şey oyunculuk yapmaktı, hâlâ da öyle. Bir sürü başrol teklifi aldım ama geciktiriyorum çünkü Türkiye'de başrole çıktıktan sonra ana karakter olunmaz diye bir algı var. Oysa başrol kısıtlı oyunculuk her karaktere bürünebilmeyi öngörüyor. Başrol oynasam Şirin'le tanışamayacaktım. Bana yıllar önce “Güzel olduğun için mi oyuncu olmayı seçtin?” sorusu yöneltilmişti. Çok kırılmıştım. Ama vazgeçmedim. Şirin karakteriyle kimse dış görünüşüme bakmadan sadece oyunculuğum hakkında konuşuyor. İşte bu benim için çok önemli”
 
 5 
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'
“Kendimi anlatmak en sevmediğim şey. Benim dünyam sevgi üzerine kurulu. Soğuk görünürüm ama aslında kırılganım. Hayatımda hedefler koyar, onlara ulaşana dek de pes etmem. Aldığım kararları sonuna dek uygularım. Siyah-beyaz bir kadınım; bu dünya gri ama benim gri çizgilerim olmadığı için bazı zorluklar yaşıyorum. Ailem, birkaç arkadaşım ve köpeklerimle küçük bir yaşam sürdürüyorum. Ve sadece oyunculuk yapmak istiyorum.”
 
 6 
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'
 
 7 
Seray Kaya: 'Şirin'i Oynamak Hayalimdi.'

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook