Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Eğlence / Ünlüler             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'Çok yakında 'Organize İşler Sazan Sarmalı' filmiyle ilk kez beyaz perdede izleyeceğimiz Bensu Soral, InStyle Türkiye'den Deniz Tokgöz'e konuştu... 1 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Bir Pazartesi günü, hava güneşli fakat serin, tipik bir kasım sabahı. Onu görünce gün boyu birlikte pek çok farklı konuda sohbet edeceğimizi ve bu esnada da bol bol güleceğimizi biliyorum. Ne de olsa bu onun InStyle için beşinci geçişi objektifin karşısına. O sabah da daha önceki tüm çekimlerimizde olduğu gibi dakik geliyor sete, gülümsemesi kocaman, ışıl ışıl, enerjik, etrafına yaydığı ışık ise öylesine güçlü ki! Önümüzde uzanan zorlu günün kolaylıkla üstesinden geleceğimizi fısıldıyor sanki bizlere. Rahmi M. Koç Müzesi'ne vardığımda karşımda ilk gördüğüm yüz onunkisi, eski bir dost sıcaklığındaki selamı ise anlatılmaz, yaşanır.
 
 2 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Yıllardır sıcaklığında, samimiyetinde hiçbir değişiklik olmayan bir insan. Görüşmeyeli hayatındaki en büyük yenilik eylül sonunda evlenmesi. Az buz bir yenilik değil tabii bu. Ama kocaman bir düğün organizasyonu dışında Bensu'nun hayatında ne değişmiş diye sorarsanız neredeyse hiçbir şey. Eşinden, “En yakın arkadaşım,” diye bahsediyor. Aileleri büyümüş, eşi de kendi büyük ailesinin önemli bir parçası olmuş. Haftanın en az üç günü aileler bir araya geliyorlarmış. Bensu’nun ikiz erkek kardeşi Bedirhan ve Hakan'ın FIFA turnuvaları ise dillere destanmış, gerçek birer birader olmuşlar bile çoktan.
 
 3 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Onun hayatında değişmeyen şeylerin başında ise spor geliyor. “Sporun her türlüsünü seviyorum ve her gün bir saat yürüyüşümü muhakkak yapıyorum. Bu tip çekim günlerinde aksadığı oluyor elbette ama akşam gidip yapabilecek gücüm var hala aslına bakarsan. Hayatımı spor yaparak geçirebilirim! O kadar mutlu oluyorum ki spor yaparken. Küçükken voleybol oynuyordum, sonra uzunca bir süre ara verdim, hiç spor yapmadım. Sonradan aydım mevzuya,” diyor gülerek ve ekliyor, “Müthiş bir terapi. Kolumu kaldıracak halim olmuyor mesela, ama biliyorum ki şu yürüme bandına bir çıksam iyi hissedeceğim kendimi ve gerçekten de öyle oluyor, sonrasında da günüm çok güzel geçiyor.”
 
 4 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Güne erken ve hızlı başlayanlardan Bensu. Eşini de kendisi gibi erken uyanmaya ikna etmiş sonunda. Çekim günümüzde altıda uyanmış mesela, hafta sonu bile yediden geçe kalmayan biri. Öyle bir şey ki bu, öğlen saatlerinde bütün işlerini bitirmiş oluyorsun. Çok mutlu eden bir olay.”

Evliliği dışındaki bir diğer çok önemli şey de ilk sinema filminde rol almış olması. Hem de ne film!

 
 5 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Organize İşler Sazan Sarmalı macerasının nasıl başladığını, projeye nasıl dahil olduğunu heyecanla anlatıyor Bensu... “Bir gün Uniq'teki BKM Mutfak'a gittik kahvaltı etmek için Hakan’la ve orada Yılmaz Erdoğan'la karşılaştık, “Organize İşler'in devamını çekeceğiz ve daha yeni seni düşündük, adın geçip duruyor, seni karşımda gördüğüme inanamıyorum şu an,” dedi. Hep işaretleri takip eder Yılmaz Erdoğan. Tabii ki çok mutlu oldum, Organize İşler kült bir film, tarih gibi, çocukluğum adeta. Böyle durumlarla çok sık karşılaşıyoruz. Ben soğukkanlılığımı korurum genelde ve her zaman, “Hayırlısı olsun,” derim. Rolü alsam almasam da mutlu olurum, “Olmaması gerekiyormuş demek ki,” derim. Ama oldu. Çekimler başlayana kadar Yılmaz Hoca’yla hep iletişim halindeydik, karakterin nasıl olması gerektiği hakkında çok konuştuk. Birlikte çok çalıştık Yılmaz Hoca ve diğer oyuncularla. Sonunda da el sıkıştık. Çekimler başlamadan bütün ekip Köyceğiz'e gittik. Kamp gibi bir nevi. Orada provalar yaptık, birlikte acayip eğlenceli üç-dört gün geçirdik. Yılmaz Erdoğan'ın ağzından çıkan her şey zaten o kadar değerli ki. Sırf ekip kaynaşabilsin diye böyle bir vakit ayırabilmesi çok güzel, çok ayrıcalıklı bir durum.”
 
 6 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Filmin çekimleri ise iki ay sürmüş. Dizilerle karşılaştırdığında çok daha insani bir çalışma ortamı olduğu tartışılmaz bir gerçek. “Set günleri o kadar güzeldi ki. Dizinin bir bölümünün senaryosunun yarısı uzunluğunda bir senaryoyu iki ayda çektik. Rahatlığımı, mutluluğumu sen düşün! Öğrene öğrene, sindire sindire, anlaya anlaya ilerliyorsun ve alışıyorsun karaktere. Benim ilk sinema setimdi bu, çok heyecanlı ve stresliydim. Yılmaz Erdoğan'ın hem senarist hem yapımcı hem de oyuncu olması büyük bir şans bence. Karakteri en iyi tanıyan ve ne istediğini bilen kişi o.”
 
 7 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Yılmaz Erdoğan'dan duyduğu, en çok etkilendiği söz ne olmuş peki? “Sürekli bir aydınlanma yaşıyorsun. Söylediği her şeyi motto olarak aldım. Bu inandırıcı gelmeyebilir okuyucuya ama gerçekten öyle. Bir de Yılmaz Erdoğan çok alçakgönüllü biri. Pek çok konuda fikrimizi aldı. Bu benim çok hoşuma gitti, kendimi önemli hissettirdi. Filmle ilgili, filmin müziklerier ilgili konuştuk. “Siz kimsiniz ki?” gibi bir tavrı olabilirdi, oysa ki tam tersi bir tutum içindeydi. Bunu ona söylediğimde, “Devir sizin devriniz, artık gençleri dinlemek gerek,” dedi. En çok sahnem Ezgi (Mola) ve Yılmaz Erdoğan'laydı. Anlatılmaz yaşanır bir insan Ezgi de... Öyle enerjik ki. Her şeyini kendi yapar, kimseyi üzmek, kırmak istemez. Bir de çok komik. Onun karşısında kendinizi tutabilmenize imkan yok. Tabii ki karavanda hazırlanırken dertleştiğimiz, ciddileştiğimiz anlar da oldu ama genelde hep güldük.”
 
 8 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Canlandırdığı Nazlı karakterine gelelim... İlk filmde Yılmaz Erdoğan'ın gerçek hayattaki kızı Berfin Erdoğan tarafından canlandırılan karakter bu sefer Bensu’nun. “Peki Nazlı nasıl biri?” diye sorarken filmin konusuyla ilgili de belki biraz bilgi alırım diye düşünüyorum ama nafile, ser veriyor sır vermiyor Bensu. “Nazlı babasına hayran bir kız. Babasının nasıl işlerle uğraştığını biliyor, her şeyin farkında. Kendi içinde de var benzer şeyler hatta ama istediği babasıyla daha çok vakit geçirebilmek. Akıllı bir kız, duygusal, yaşından biraz daha olgun. Babası kadar olmasa da o da fırlama.”
 
 9 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Filmi izleme fırsatı olmuştu Bensu'nun çekimimizden birkaç gün evvel. Gözlerine inanamış, beklentisi zaten yüksek olmasına rağmen filmi çok beğendiğini söylüyor ve bizim de iştahımızı iyice kabartıyor. Filmde her gün saçlarının kıvırcık olması için ise çok uğraşmışlar elbette, sete her gün herkesten iki saat önce gidiyormuş. “Berfin'in büyümüş hali ve o da kıvırcık saçlı olduğu için başka şansımız yoktu tabii. Saçlarım ince telli olduğu ve yaz aylarında çekim yaptığımız için çok çabuk bozuluyordu. Setin benim açımdan belki de en zor yanıydı.”
 
 10 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Prag'da geldi evlenme teklifi Bensu'ya. Her şeyini gizli yaşamak isteyen bir insan olarak bu çok özel anın kameralara yansıması ilk tercihi olmasa da durumdan şikayetçi değil. Hatta o kadar heyecanlanmış ki, ellerinde bir kayıt olması belki de iyi bile olmuş. Kendi nişanında da dostlarını sosyal medyada paylaşım yapmamaları için uyarmış ama bir şekilde olmuş olanlar ve tebrik mesajları yağmaya başlamış. Bu, mesleğin bir parçası tabii, “Ben mutluluğumu da mutsuzluğumu da belli etmeyi sevmiyorum, çünkü mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki,” diyor.
 
 11 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Peki Hakan Bensu'nun bu kadar popüler olması konusunda neler hissediyor? “Hakan benden daha rahat. Bazen ben evde oturmak istiyorum, onun ise hiç umurunda değil tanınıyor olmak Pek çok kişi gelip Hakan'la fotoğraf çektirmek istiyor sokağa çıktığımızda. Onun da bir kitlesi yok değil, bunu da belirtmek isterim,” diyor gülerek.
 
 12 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Onun doğru insan olduğunu ne zaman anlamış peki? “Hakan çok değer verdiğim biri. Benim yanımdayken başka biriyle kurduğu bir diyalog bile karakteri hakkında o kadar çok fikir veriyor ki onunla alakalı... Tahmin edersin ki yeri çok ayrı. Karşıma çıkmış olduğuna şükrediyorum. O benim ruh eşim. Puzzle gibiyiz. Hakan’ın bana karşı ilgisi, alakası her geçen gün arttı. Sadece bana karşı böyle değil. Arkadaşlarına karşı da öyle ve bunu gözlemlemek çok güzel. O değer bilen, verici, çok kibar bir insan. Güzel, normal bir ilişkimiz var diye bağlayayım, nazardan çok korkarım çünkü,” diyor gülerek.
 
 13 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Günlerce sosyal medyayı fotoğraflara boğan ve herkese hashtag takibi yaptıran düğününden bahsederken organizasyondan tek beklentisinin kendisi, eşi ve tüm davetlilerin çok eğlenmesi olduğunu söylüyor. “Gelinliğimin nasıl olacağına bile çok aldırmadım. Hiçbir şeye karışmadım. Düşünün ki düğüne üç gün kala gelinliğim daha bitmemişti, hatta eteği baştan dikiliyordu, o da ben istedim diye değil, kendi içlerine sinmeyen bir şey olduğu için. İçim o kadar rahattı ki, beyaz bir şey giyer çıkarım diye düşünüyordum. Tek bir dileğim vardı; o da herkesin dans etmesi ve bu geceyi güzel hatırlamalarıydı. Sonuçta da öyle oldu. Hiçbir kusur yoktu, gelinlik mükemmeldi ve de en önemlisi herkes çok eğlendi. O kadar güzel geri dönüşler alıyoruz ki hala! Kısa bir süreliğine gelenler bile sabaha kadar kaldı. En çok da ben eğlendim.” 'Zaten gelin eğlenince herkes eğleniyor,’ diyorum, bir klişe belki ama gerçekten öyle, “Biz masa gezemedik, herkes pistteydi çünkü,”
diyor gülerek.

 
 14 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
O gün en yakınındakileri Charlie ’nin Melekleri olarak tanımlıyor; basın danışmanı Gözde Görgül, arkadaşı makyöz Selen Karabulut, ablası Hande Soral, dostu Dilan Çiçek Deniz... “Ablamı anlatamam zaten! Hiç vakti yoktu çünkü her şeye o koştu. Ablam görev insanıdır, çözümcüdür, çözemeyeceği şey yoktur zaten.”
 
 15 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
Sette olmayı seviyor, peki gelecekte neler yapmak istiyor Bensu Soral? “Hayalim daha çok sinema filminde oynamak. Keşke sürekli film çekebilsem. Kaliteli olursa, elbette televizyona da iş yapmak istiyorum. Ama film setinin çalışma şartları çok farklı ve güzel. Her şeyi sindire sindire yapabiliyorsun.”
 
 16 
Bensu Soral: 'Mutsuzluğuma bile sevinecek insanlar var ne yazık ki.'
En son Müslüm’ü izlemiş Bensu sinemada. Çok beğenmiş. Filmi ben de beğendiğimi yazdığımı ve kadına şiddet konusunda pek çok uyarı mesajı aldığımı anlatıyorum sosyal medya üzerinden. “Deniz sen bunlara neden takılıyorsun, insanların bize neler dediğini bir düşünsene! Ben artık görmezden gelmeyi öğrendim. Geçen aylarda jet kazasında ölen o güzelim kızların ardından yazılanları gördükten sonra vazgeçtim ben. Orası hepimizin özgür olduğu bir platform. İstediğimizi söyleyebiliriz ama tabii ki herkes de öyle.”

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook