Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Eğlence / Ünlüler             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'Güzelliği ve ilişkileriyle her zaman gündemde kalmayı başaran Ebru Şallı, Elele'den Filiz Şeref'e konuştu... 1 
Son yıllarda ünlü olan isimleri aklımızda nedense hiç tutamıyoruz, sosyal medyada binlerce hatta milyonlarca takipçisi olanları bir kısmımız hiç tanımıyoruz bile; ama Ebru Şallı ismi genç, yaşlı hepimizin fazlasıyla aşina olduğu bir isim. İlk ünlü olduğunuz zamanlardan bu yana izlediğiniz yol, sizce nasıl bir yoldu?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Çok zaman oldu tabii; 23 yıl! 1995 yılında Türkiye Güzeli olmamla birlikte modellik ve televizyon hayatım başladı. 17 yaşından bu yana hep çalıştım. Spor hep hayatımda vardı ama pilates eğitmeni olmak beni 14 yıl önce çok başka bir yere taşıdı.
 
 2 
Şu anda yolun neresinde olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Sağlıklı yaşam, besinlere olan ilgim hep vardı. Esasında çok araştırmacı bir çocuktum. Kütüphanelerden çıkmazdım. ‘Bu çocuk, doktor olacak’ derlerdi hep. Seçtiğim yoldan çok mutluyum. Doktor olmadım ama pilates eğitmeni olup Türkiye’ye pilatesi tanıttım ve yıllardır insanlara mutfaklarında sağlıklı yemek nasıl yapılır onu öğrettim. Çok gönül verdim bu işe. Yıllarca canlı yayında pilates öğretip yemek tarifleri verdim. Ayrıca 10 DVD hazırladım, ciddi satış rekorları kırdık ve tabii ki sağlıklı yemek kitapları da yazdım; toplamda beş kitap yazdım.
 
 3 
Kendinizi model, manken ya da oyuncudan daha çok sağlıklı yaşam ya da pilates uzmanı olarak mı anıyorsunuz bugün?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Ben tabii son 14 yıldır çok ürün ürettim, sağlıklı yaşam adına. Pilates eğitmeni olduktan sonra avokadolu krem şampuan ürünleri çıkardım, DVD’lerim, kitaplarım var, ayrıca son dört yıldır kadınlar için pilates ve fitness spor kıyafetleri tasarlıyorum. Pilates malzemeleri, top, lastik gibi birçok dalda ürünler ürettim ve insanlara sunuyorum. Sonunda tüm yapmış olduğum bu ürünleri aynı çatı altında toplayıp mağazalaşmak, Ebru markasını oluşturup daha da büyümek adına çok iyi bir teklif aldım. Yatırım şirketi bana ulaştı. Türkiye adına çok gurur verici bir işi gururla imzaladım ve Ebru oluştu. Türkiye’de bir ilk bu; kadınlara hizmet veren sağlık ve güzellik mağazaları açıyoruz.
 
 4 
Nasıl bir ilk bu; Ebru mağazasında neler bulacağız?

Esasında sağlık ve güzellik adına her şeyi diyebiliriz. Pilates DVD’leri, kitaplarım, detoks ve özel ürettiğim çaylar, pilates malzemeleri, avokadolu özel doğal şampuan ve vücut bakım kremleri gibi birçok ürün. Daha çok ürün geliyor ama sürpriz olsun.
 
 5 
Hiç hayatın zor olduğunu düşündüğünüz zamanlar oldu mu?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Hiç kolay değil ama ben savaşçı bir kişiliğim. Yılmam ve arkama hiç bakmam.
 
 6 
Hayatla nasıl bir alışverişiniz olduğunu düşünüyorsunuz?

Hayat akıp gidiyor alışveriş yok ki, bence akıştayız.
 
 7 
Olaylar ve yaşananlar karşısında sonuçta büyük resme bakanlardan mısınız, büyük resmi oluşturan detaylara takılanlardan mı?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Hiç takılmam inanın, önüne bakmayı sevenlerdenim.
 
 8 
Pişmanlık kelimesi ya da keşke kelimesi sizin sözlüğünüzde yer alıyor mu?

Pişmanlığım ve keşkem yok diyebilirim.
 
 9 
Her ünlünün olduğu gibi sizin de hakkınızda pek çok haber okuyoruz. Siz olumsuz haberlere karşı nasıl bir duruş belirlediniz kendinize? Ne kadar etkileniyor, psikolojinize nasıl bir set çekiyorsunuz?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Bunun için ciddi ve sağlam bir psikoloji gerekiyor ama ben bu durumu iyi yönettiğimi düşünüyorum. Belki de çok küçük yaştan itibaren tanınıyor olmamla ilgili olabilir.
 
 10 
Çocuklarınızın hayatınızı ve sizi en çok hangi yönde geliştirdiğini düşünüyorsunuz?

O kadar çok şey öğreniyorum ki onlardan. Ben de onlarla yaş alıp büyüyorum. Çocukları çok seviyorum. Hele hele bir de insanın kendinin çocuk sahibi olması muhteşem eşsiz bir duygu. Büyük meşakkat istiyor. Ben sabırlı ve şefkatli bir anneyim. Onlarla arkadaş gibiyim. Çok sevgi doluyuz, en önemlisi bu bence.
 
 11 
Günde kaç saat spor yapıyorsunuz?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Maksimum bir saat ama beni günde beş saat spor yapıyor sanıyorlar. Öyle bir vaktim inanın yok, iki erkek çocuğu büyütüyorum ve dünya kadar işim var. İmkansız bu, böyle bir lüksüm inanın yok.

 
 12 
Mutluluk sizce ne ile bağlantılı?

Mutluluk bence sevgiyle bağlantılı. İnsanı, doğayı, en değerlisi hayvanı sevince hayatın tadına doyum olmuyor. Bence mutluluğun kilit noktası paylaşmak. Hayattan her şeyi paylaşacaksın, o zaman bak mucizeler nasıl kapını çalıyor.
 
 13 
Peki ya aşk? En basit tanımıyla sizin için nedir?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Aşk engel tanımaz. Çok emek ister, fedakarlık ister ama heyecanı çok büyük bir duygu.
 
 14 
Yıllar geçtikçe aşkın gözünün hala kör olduğunu düşünüyor musunuz?

Yok yaaa; aşk engel tanımaz. Hayatın motivasyonu.
 
 15 
Sevgi tanımınız yıllar içinde ne şekilde evrildi?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Sevgi mi? Bence çok yoksunuz. Neredeyse kimse kimseyi sevmiyor, benim gördüğüm bu. Neden bilmiyorum. Halbuki hayat o kadar rengarenk ve güzel ki! Güzellikleri yaşamak için güzel görmek gerek.
 
 16 
Yıllar ilerliyor, artık neredeyse sadece ünlüler değil, ev kadınları da dahil bütün kadınlar estetik yaptırır oldu. Siz estetik konusunda ne düşünüyorsunuz?

Herkes yaptırıyor, yaptırabilir de, estetiğe karşı değilim ama fazlası bence çok travmatik görüntülere neden olabiliyor.
 
 17 
Modaya teslim olanlardan mısınız yoksa kendi modasında kavrulanlardan mı?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Hiç takılmıyorum, herkese yakışan vardır ve her moda olan herkese yakışmaz bence. Yakışanı giymek mühim.

 
 18 
Ebru Şallı ismini bir beş yıl sonra sizce hangi tip haberlerde göreceğiz?

Çok büyük konuşmayı sevmem ama güzel yerlerde göreceğimizi hissediyorum. Ülkemiz adına da Ebru ile mutlu, güzel anlaşmalarda yer alacağıma inanıyorum.
 
 19 
Zaman zaman açıp okuduğunuz size iyi gelen baş ucu kitaplarınız ve tekrar tekrar izlemekten sıkılmadığınız filmler var mı?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Olmaz mı? Metin Hara’nın Yol ve Dem kitapları en sevdiklerim. Nothing Hill’i hep izleyip ağlayabilirim, Deliha’yı sürekli izleyip kahkahalara boğulabilirim.
 
 20 
Bu arada çok da güzel bir şey yapıyorsunuz; Türkiye omurilik felçlilerine yıllardır pilates yaptırıyorsunuz. Bu fikir nereden çıktı?

Esasında onlarla ilgili bir şey yapmak istiyordum. Benim televizyon programıma konuk gelmişlerdi, öyle tanıştık yedi yıl kadar önce. O zamandan beri hiç ayrılmadık. Ben onlara pilates nefes dersleri vermeye başladım, sonra o kadar güzel sonuçlar almaya başladık ki, ekibi büyüttüm, çok değerli pilates eğitmeni arkadaşlarımla çok iyi bir ekip oluşturdum. Her hafta birimiz onlara gidip pilates dersi veriyoruz; bu beni çok mutlu ediyor onları da. Ayrıca onların dans ekibine de katıldım, özel sahnelerde performanslarımız oluyor. Beraber çok mutluyuz.
 
 21 
Bugüne kadar kariyerinizle ilgili yaptığınız işler içinde sizi en çok tatmin eden ne oldu?
Ebru Şallı: 'Aşk engel tanımaz.'
Modellik, mankenlik hayatım dışında oyunculuğa yönelmedim. Ben kendi yaşam şeklimi insanlara sunup paylaştım.

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook