Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Yaşam / Sağlık             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Sağlıklı Cilt İçin 5 İpucuCildimiz bütün vücudumuzu kaplıyor ve gün boyunca karşılaştığımız her şey aslında cildimiz üzerinde bir iz bırakıyor diyebiliriz. Siyah nokta ve sivilceler, sadece genç kızların değil, yaşı ilerlemiş pek çok kadının da başına bela olabiliyor. Cildimizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacak bu önerileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. 1 
Bol Bol Sebze Tüketin
Sağlıklı Cilt İçin 5 İpucu
Sebzeler bol miktarda vitamin içerir ve E vitamini ve çinko, sivilcelerle savaşınızda önemli birer silahtır.
 
 2 
Egzersiz Yapın
Sağlıklı Cilt İçin 5 İpucu
Egzersiz çoğu zaman aklımıza kilo verme, kas yapma, duruş düzeltme vs. gibi fikirleri getirir, fakat doktorlar düzenli egzersiz yapmanın cilt için de çok faydalı olduğunu söylüyorlar. Cilt doktorları, egzersiz hareketlerinin sağlıklı bir cilde kavuşmanız için yararlı olduğunu belirtiyorlar. Nasıl mı? Egzersiz, DHEA ve DHT gibi testosteron ilişkili hormonların üretilmesinde yardımcı oluyor. Böylece böbrek üstü bezler, akne oluşumuna neden olabilecek erkeklere özgü hormonlarını daha az üretir.
 
 3 
Cildinizi Temiz Tutun
Sağlıklı Cilt İçin 5 İpucu
Cilt sürekli yağlanır ve gözenekleri tıkar. Bu yüzden cildi sabah akşam yumuşak formüllü bir ürünle temizlemek gerekir. Salisilik asit içeren ürünler sivilcelerin kurumasına yardımcı olur; ancak dermatolojik ürünler kullanmaya özen gösterin.
 
 4 
Stresten Uzak Durun
Sağlıklı Cilt İçin 5 İpucu
Stres sivilceleri tetikleyecek en büyük etkenlerden biridir. Fazla stresli bir hayatınız varsa kendinizi sakinleştirecek terapi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook