Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Yaşam / Sağlık             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Sağlıklı 10 AtıştırmalıkŞebnem Bozoklu, Ali Sunal, Gökçe Bahadır gibi birçok ünlü isme sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili danışmanlık yapmış olan Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan'dan kilo vermenize destek sağlayacak atıştırmalıklar listesi.. 1 
Kuru Üzüm+Leblebi Karışımı
1’ er çay bardağı kuru üzüm ve leblebiyi karıştırıp hazırladığınız bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek, tatminkâr bir abur cubur olacaktır.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 2 
Fındık+Kuru Üzüm Karışımı
Fındığın kilo vermeye etkisi tartışılmaz, kuru üzüm ile beraber yenildiğinde demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmanızın hızına katkıda bulunmuş olursunuz.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 3 
Ceviz
Omega-3 ceviz, tok tutmasının yanında metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır. Ayrıca zinde, enerjik olmayı sağlar, algı düzeyini arttırır. Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermeyi sağlar.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 4 
Peynir+Ekmek+Maydanoz ile Sandviç
Peynir+ ekmek ikilisi birde yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermeyi kolaylaştırmakta rakip tanımaz.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 5 
Yoğurt+Maydanoz Karışımı
Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp kilo vermeyi kolaylaştırır. Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 6 
Yoğurt+Yulaf Ezmesi+Ceviz Karışımı
Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmayı kolaylaştırır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 7 
Meyveli Probiyotik Yoğurt
Pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliyiz. Böylece bağışıklık sistemimizi de güçlendirmiş oluruz.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 8 
Ayran
En sağlıklı içecek olan ayran, serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir içecek. Soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 9 
Süt
Sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar. Türk kahvesi, nescafe veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandırır.

Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 10 
Süt+Bitter Çikolata
Çikolata mutlu eden ve metabolizmayı hızlandırabilen keyifli bir abur cubur. Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor.


Sağlıklı 10 Atıştırmalık
 
 11 
Bu sağlıklı abur cuburları kilo almadan yemek için; sabah öğlen akşam ana öğünlerimizi sağlam tüketmeliyiz. Öğünlerimiz; karbonhidrat, protein, yağ açısından dengeli, vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalı. Bunu sağlamak için de ana öğünler; 1. Grup et grubu, 2. Grup ekmek grubu, 3. Grup süt yoğurt grubu, 4. Grup sebze- meyve grubu yiyeceklerin hepsini içermeli.
Sağlıklı 10 Atıştırmalık

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook