Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Yaşam / Sağlık             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki ÇaylarıGribin tedavisi mümkün değil, yani grip olduktan ilaçlarla veya bitkisel yöntemlerle vücuttaki etkilerini bir miktar hafifletebiliyorsunuz fakat hastalık en az yedi gün sürüyor. Halk arasında da grip için ilaçla 7 günde ilaçsız 1 haftada geçer tabiriyle söylenir. Bu nedenle gribe yakalanmamak için erken tedbir almak en iyisi. Gribe yakalanma riskini en aza indirmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğiniz bitki çaylarını derledik.. 1 
Karahindiba Çayı:Ağız içindeki yaralardan bronşite kadar çeşitli sorunların tedavisinde önerilen karahindiba çayı aynı zamanda içerdiği bileşikler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasına yardımcı oluyor. Karahindiba çayı etkili bir idrar söktürücüdür. Karahindiba çayının karaciğeri temizlediği ve hormon düzenlemeye katkı sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları
 
 2 
Papatya Çayı: Sinirleri yatıştıran ve uyumayı kolaylaştıran papatya çayında bulunan bazı kimyasal bileşenler (makrofajlar ve B-lenfositler) bakteri ve virüslerle savaşan beyaz kan hücresi sayısının artmasına katkıda bulunuyor. Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların kısa süre içerisinde tedavi edilmesini sağlar. Papatya çayı, hazımsızlığı giderir, bağırsak gazlarını ve idrarı söktürür. Mikrop öldürücü içeriği ile ağız yaralarının, boğaz ve bademcik iltihaplarının tedavi edilmesinde, diş eti problemlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları
 
 3 
Ginseng Çayı: Çin alternatif tıbbında 5000 yıllık geçmişi olan ginseng çayı bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artıran çaylar arasında yer alıyor. Günde 2-3 bardak içerseniz ginseng çayının herhangi bir yan etkisi olmaz ama günde 5-6 bardağa çıkarsanız uykusuzluğa ve sinirlilik haline yol açabilir.
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları
 
 4 
Zencefil Çayı: Zencefil çayı boğazı yumuşatır ve öksürüğü azaltır. Ayrıca mide bulantısı veya ağrısı gibi sorunlarınız varsa zencefil çayı içebilirsiniz
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları
 
 5 
Ekinezya Çayı: Bağışıklık sistemini güçlendirici, kış aylarında bulaşıcı hastalıklara karşı koruma sağlayan ekinezya çayı, antibiyotik etkisiyle grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların daha kısa sürede geçmesine yardımcı olur.
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları
 
 6 
Ihlamur Çayı: Çalışmalar sonucunda ıhlamur içerisindeki bileşenlerden bazılarının iltihap giderici ve ağrı kesici etki gösterirken, bazı bileşenlerin de boğazı yumuşatarak tahrişi önlediğinin ve soğuk algınlığı şikayetlerini hafiflettiğinin görülmüştür.
Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook