Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Eğlence / Ünlüler             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Ünlülerin Şöhret Olma HikayeleriÜnlülerin yazılsa roman olabilecek ilginç keşfedilme öykülerini sizler için derledik.. 1 
Merve Boluğur
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Merve Boluğur'un kuzeni bir ajanstan teklif aldı ve Boluğur'da eğlenmek amacıyla kuzeniyle fotoğraf çekimleri için stüdyoya gitti. Orada tanıştığı bir ajans sahibi ona kartını verdi. Daha sonra kartvizitteki adresin oturdukları mahallede olduğunu gören Merve Boluğur, ajansa uğradı ve fotoğrafları çekildi. Bir süre sonra da reklam filmi teklifi geldi. Reklam filminin ardından birçok dizede rol aldı.
 
 2 
Fahriye Evcen
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Almanya'da yaşayan Evcen, tatil için geldiği Türkiye'de Oya Aydoğan'ın programına seyirci olarak katıldı. Daha sonra Aydoğan onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Telefon numarası alış verişinden sonra Evcen Almanya'ya döndü. Ardı arkası kesilmeyen telefonlardan sonra gelen rol tekliflerini kabul etti. ''Asla Unutma'' ve ''Hasret'' dizilerinde rol aldı. Ama asıl büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yaptı.
 
 3 
Burak Özçivit
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Yıllar önce fotoğrafları çöpten çıkmasaydı belki de bugün kimse Özçivit'i tanımayacaktı. Burak Özçivit'in babası, oğlundan habersiz olarak fotoğraflarını Best Model yarışmasına gönderdi. Fakat bu fotoğraflar seçici kurul tarafından çöpe atıldı. Organizatörler son anda kendilerinden habersiz çöpe atılan bu 8 fotoğrafı fark ettiler ve Özçivit yeniden yarışmacılar arasına katıldı. Özçivit, 2004 yılındaki bu yarışmada gelecek vaad eden model seçildi. 2005'te ise birinci oldu. Yani kısacası kader ağlaraını ördü ve çöpten çıkan fotoğraflar Özçivit'in yaşamını değiştirdi.
 
 4 
Hande Soral
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
''Komedi Dükkanı'' programını izlemeye giden Hande Soral, tesadüf eseri üne kavuştu. 'Komedi Dükkanı’ programını seyirci olarak izlemeye gittiğini, daha önceki programlarda olduğu gibi sahneye bir izleyicinin davet edildiğini belirterek, şöyle dedi:

"Elimi kaldırdım, beni sahneye aldılar. Normalde seyirci 5 dakika falan sahnede kalırken Tolga Çevik, benimle birlikte bölümü çekti. Beni oyuncu sanmışlar, görüşmek istediler. ‘Oyuncu olmak ister misin?’ diye sordular, ‘Çok isterim’ dedim. Ders almaya başladım. O ara ‘Küçük kadınlar’ dizininin cast’ı (Senaryo için ekip oluşturma) yapılıyormuş, program yayınlanınca benimle görüşmek istediler. Görüşmeye gittim."
Böylece Soral'ın ekran serüveni de başlamış oldu. Onu şöhrete kavuşturan Küçük Kadınlar dizisi oldu.

 
 5 
Nihat Alptuğ Altınkaya
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Yaprak Dökümü dizisiyle adını duyuran Nihat Alptuğ Altınkaya; 17 yaşında gece kulüplerinin önünde koruma olarak çalışmaya başladı. Bir gün İstiklal Caddesi'nde yürürken bir cast ajansı sahibi peşinden koşarak onu durdurdu. Ajans sahibinin 'seni çekebilir miyiz" sorusuna olumlu yanıt veren Altınkaya için kader işte o anda değişti. Bir hafta sonra Funda Arar'ın klibi için teklif geldi. Daha sonra da dizi oyunculuğu başladı.
 
 6 
Hande Yener
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Hande Yener, müzik dünyasına girebilmek için pek çok ünlüden yardım istemişti fakat hiçbiri ona el uzatmayınca o da hayatını kazanıp oğluna bakabilmek için ünlülerin sık sık gittiği bir modaevinde çalışmaya başladı. Bir gün o modaevine Hülya Avşar gitti ve Yener derdini ona anlatabilmeyi başardı. Deneme kabininde Yener ile sohbet eden Avşar, ondan bir şarkı söylemesini istedi. Hande Yener de ‘Yalnızlık Senfonisi’ni seslendirdi. Sonrasında ise Avşar, Yener’i Sezen Aksu ile tanıştırdı. Aksu da, Yener’i sahiplendi ve onun hayallerine giden yolu açtı.
Hande Yener: ‘Ben ilk Hülya Avşar ile görüştüm. ‘Sezen Aksu’ya ulaşabilir miyim?’ diye sordum. O da beni dinledi ve Sezen Aksu’yu arayıp ona vokal yapmamı sağladı. İkisinin de emeği çok farklı bende…’

 
 7 
Charlize Theron
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Şansını sinemada denemek için Los Angeles'a giden Charlize Theron'a annesi bir miktar para ve tek gidişlik bilet verdi. Haftalar geçmesine rağmen oyuncu ya da manken olabilmek için bir yol bulamayan Theron, hesabında kalan son parayı çekmek için bankaya gitti. Çeki kabul etmeyen veznedarla kavga ederken menajer John Crosby'nin dikkatini çekti. Crosby; Theron'a oyuncu olup olmadığını sordu. Theron ise "Değilim ama olmak istiyorum" yanıtını verince oyunculuk kapılarını araladı.
 
 8 
Olga Kurylenko
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Modellikten oyunculuğa geçen Ukraynalı Olga Kurylenko'nun hayatı da film gibi. Fakir bir ailenin kızı olduğunu ve küçükken yamalı elbiseler giymek zorunda kaldığını hiç saklamayan Kurylenko, annesiyle Moskova metrosunda seyahat ettiği sırada keşfedildi ve henüz 13 yaşındaydı.
 
 9 
Natalia Vodiavona
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Doğup büyüdüğü Rusya'nın Nizhny Novgorod kentinin pazarında meyve satarken keşfedilip kısa zamanda podyumların gözde mankeni oldu. Keşfedildiğinde 15 yaşında olan Novgorod, meyve tezgahında satış yapıyordu ve o sırada orada bulunan bir manken ajanı onu fark etti ve hayatı değişti. İki yıl sonra yani 17 yaşında Paris'te yaşayan geleceği parlak genç bir model olmuştu.
 
 10 
Hazal Kaya
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
"Kariyerimi doğru zamanda doğru yerde olmaya ve şansıma bağlıyorum" diyen Kaya, kendisini milyonlarca izleyiciye tanıtan Genco dizisinin görüşmesine gittiğinde başına ilginç bir olay geldi. Dizi görüşmesi için ajansa gittiğinde birden elektrikler kesildi... Ajans görevlisi Kaya'ya "elektrik belki beş dakika sonra belki beş saat sonra gelir. İsterseniz siz başka bir gün gelin" dedi. Kaya bekleme kararı aldı.. Kısa süre sonra elektrikler geldi..Kaya yetkililerle görüştü ve Genco dizisindeki rolü aldı. Kaya daha sonra bir röportajında o günü "Belki başka bir gün gitseydim Genco'ya başlamayacaktım" diye anlatmıştı.
 
 11 
Cem Adrian
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Etiler'de bir kafede falcılık yapan Adrian'ın hayallerine giden yolu açmasında yardımcı olan devamlı fal baktığı bir müşterisi oldu. Cem Adrian, Fazıl Say'ın arkadaşı olan bu müşterisine doldurduğu demoyu verdi. Demo Say'a ulaştı ve Adrian da özel öğrenci statüsüyle Bilkent Üniversitesi'nde müzik eğitimine başladı. Bu arada Adrian'ın demosunu Say'a ulaştıran kişi de bir başka ünlü müzik insanı Demet Sağıroğlu'ydu.
 
 12 
Pamela Anderson
Ünlülerin Şöhret Olma Hikayeleri
Anderson, eğer lise yıllarında üzerinde bir bira markasının adı yazılı olan tişörtü giyip futbol maçına gitmeseydi büyük ihtimalle bugün onu yakın çevresinden başka kimse tanımayacaktı. Pamela Anderson arkadaşlarıyla birlikte maç izlerken seyirciler arasında gezinen kamera birden onu seçti. O da eğlence olsun diye kalkıp herkese el sallamaya başladı. Böylece tişörtünde adı yazılı olan bira firmasının tanıtım yüzü oldu. Ondan sonra da Playboy'un kurucusu Hufgh Hefner, keşfetti Anderson'ı. Pamela Anderson o tişört sayesinde şöhretin kapılarını araladı.

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook