Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Yaşam / Sağlık             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Regl Sancılarına Doğadan ÇözümAdet görmek her sağlıklı kadının hayatının bir parçasıyken, sancılı adet dönemleri ise bazen günlük işleri bile erteleme durumu yaratıp hayatı zorlaştırabiliyor.. İşte adet sancısı şikayetlerinin azalmasına yardımcı doğal yiyecek ve içecekleri derledik.. 1 
Adet dönemlerinde günde 2,5-3 litre su tüketimi kramplar ve şişkinliklere karşı etkili olur. Ayrıca su tüketimi bu dönemlerde artan tatlı isteğine karşı koymayı kolaylaştıracaktır. Su şişenizin içine bir çubuk tarçın koyarak şeker dengenizi de kontrol altında tutabilirsiniz.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm
 
 2 
Kramp ve sancıların azalmasında yağlı balıklar da etkilidir. Izgara ya da buğulama ile yapacağız omega 3 yağ asitleri ve D vitamini yönünden zengin somon gibi yağlı balıklar da adet sancılarını etkisizleştirmek için etkili olacaktır.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm
 
 3 
Adet dönemi şişkinliklerinin giderilmesi için her gün ananas tüketirseniz adet dönemi şikayetlerinizin azaldığını görebilirsiniz.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm
 
 4 
Kalori değeri yüksek tatlılar yerine yiyeceğiniz 20 gram bitter çikolata hem sizi mutlu edecek hem de antioksidan etkisi ile kasların gevşemesine, rahatlamaya ve ağrıların azalmasına yardımcı olacaktır.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm
 
 5 
Yeşil çay ödem oluşumunu azaltır ve metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlar.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm
 
 6 
Ahududu, yaban mersini, kuşburnu, kızılcık gibi kırmızı meyve çayları içeriğindeki antioksidan kapasitesi ile rahatlatıcı etki göstererek kramp şikayetlerini azaltır.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm
 
 7 
Tarçın portakal çayı artan tatlı isteğinizi bastırmada yardımcı olacak bitki çayıdır.
Regl Sancılarına Doğadan Çözüm

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook