Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Yaşam / Sağlık             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Sütyen Takmamanız İçin 5 Sebep!Bir çok kadın günlük hayatında sütyen kullanıyor. Hatta bazıları daha sağlıklı olduğunu düşündükleri için evdeyken ve uyurken bile sütyen takıyorlar. Ancak yapılan bir araştırmaya göre sütyen takmak göğüslere pek de iyi gelmiyor. İşte sütyen takmadığınızda gerçekleşenler... 1 
Göğüsleriniz rahatlar
Sütyen Takmamanız İçin 5 Sebep!
Sütyen takanlar genelde yanlış bedenler veya tarzda modeller kullanıyorlar ve bu da hem kan akışını engeller hem de nefes almayı zorlaştırır. Sütyen takmadığınızda çok daha rahat hisseder ve daha rahat nefes alırsınız.
 
 2 
Göğüs büyür
Sütyen Takmamanız İçin 5 Sebep!
Sütyen göğüs kaslarını tembelleştiriyor. Bu yüzden sütyen takmadığınızda göğüs kasları daha fazla çalışır ve bu da göğüslerin hem güçlenmesine hem de büyümesine neden olur. Sütyen kullanmayan kadınların göğüsleri zamanla büyür.
 
 3 
Daha rahat uyursunuz
Sütyen Takmamanız İçin 5 Sebep!
İyi uyuyabilmek için gevşemeniz gerekir ve sütyen buna engel olur. Aslında bir çok kadın sütyenle uyumanın zararlı olduğunu biliyor ama buna rağmen sütyenle uyuyanların sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çok.
 
 4 
Göğüsleriniz dikleşir
Sütyen Takmamanız İçin 5 Sebep!
Pek inandırıcı gelmese de sütyen takmadığınızda güçlenen göğüs kasları nedeniyle göğüsleriniz dikleşir.
 
 5 
Göğüs şekillenir
Sütyen Takmamanız İçin 5 Sebep!
Bir çok kadın sütyenin göğüslerini şekillendirdiğini düşünür ama durum aslında tam tersi. Sütyen göğüs şekillenmesini engeller. Daha doğal görünen göğüsler için sütyen kullanma sürenizi mümkün olduğu kadar azaltmalısınız.

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook