Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Türkiye             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Avrupa Birliği Türkiye'ye Maddi Yardımı Kesebilir!Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble yaptığı açıklamada, Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında son dönemde yaşanan gerilimler ve Alman Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel'in tutukluluğu nedeniyle, yapılması planlanan ekonomik yardımların iptal olabileceğini söyledi. 1 
BBC Türkçe’nin haberine göre Alman ZDF kanalına konuşan Schaeuble, Türkiye’deki liderlerin işbirliğini ilerletme zeminini yok ettiğini ve Türkiye’nin Hollanda, Danimarka ve Almanya ile yaşadığı gerilimlerin Türkiye’nin çıkarına olmadığını söyledi.
Avrupa Birliği Türkiye'ye Maddi Yardımı Kesebilir!
 
 2 
Schaeuble, "Bu koşullar altında bu konuda çalışmaya devam etmemiz son derece zor. Alman hükümetinde herkes gerginliğin daha fazla artmaması gerektiği konusunda hemfikir. Tek isteğimiz Türkiye’nin sağduyuya dönmesi." dedi.
Avrupa Birliği Türkiye'ye Maddi Yardımı Kesebilir!
 
 3 
Türkiye, Avrupa Birliği’ne aday bir ülke olarak her yıl AB bütçesinden değişen miktarlarda fon alıyor. 2014-2020 arasında Türkiye’ye yaklaşık 4.5 milyar euroluk (18 milyar TL) kaynak aktarılması planlanıyordu.
Avrupa Birliği Türkiye'ye Maddi Yardımı Kesebilir!

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook