Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Türkiye             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)Cuma gününü 3,65'in altında kapatan dolarda düşüş sürüyor. Dolar haftanın ilk gününe 3,6250 seviyelerinden başladı ve düşüşe devam ediyor. 1 
Merkez Bankası'nın (TCMB) Cuma günü, 1 Ocak 2017'den önce kullandırılan ve 31 Mayıs 2017'ye kadar vadesi dolacak olan ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinde TL cinsi geri ödeme imkanı getireceğini açıklamıştı.
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)
 
 2 
Bu kararın ardından sert bir düşüş yaşayan dolar/TL kuru şu an itibariyle 3,6167 seviyelerinde işlem görüyor.
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)
 
 3 
Merkez Bankası'nın aldığını kararın TL'yi olumlu etkilemesinin sebebi ise, 3,5-4 milyar dolar civarındaki reeskont kredisi geri ödemesi kaynaklı kurumsal döviz talebini piyasadan çekebilecek olması.
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)
 
 4 
Uzmanlar yurt dışında devam eden risk iştahının da eklenmesi ile yeni destek seviyesinin 3,60 olabileceğini belirtiliyorlar.
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)
 
 5 
Ancak ABD'de resmi tatil nedeniyle piyasalar bugün kapalı. O yüzden bu etkinin yarın (Salı) itibariyle yaşanması bekleniyor.
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)
 
 6 
Haftanın devamında ise gözler son Fed toplantısına ilişkin tutanaklar ve Fed yetkililerinin yapacağı konuşmalarda olacak. Çarşamba günü Fed yönetim kurulu üyesi Jerome Powell açıklama yapacak.
Dolar Ne Kadar? (20 Şubat)

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook