Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Dünya             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
ABD'den Kaçıyorlar: "Bu Ülkeden Utanç Duyuyorum!"Donald Trump'ın 8 Kasım 2016'da yapılan başkanlık seçimlerini kazanmasının ardından bir çok Amerikalı ülkeyi terk etmeye başladı. BBC, Amerikalılara siyasi iklim ve yaşanan belirsizlik nedeniyle ülkeyi terk etme planları olup olmadığını sordu. İşte BBC'ye gelen mektuplardan bazıları: 1 
Jonathan Allen
ABD'den Kaçıyorlar:
"Seçimin ertesi günü, 9 Kasım'da bir avukatla görüşüp İspanya'da oturum başvurusunda bulundum. Eşim AB vatandaşı. Aileme ABD'de bir gelecek görmüyorum. İçim sızlıyor."
 
 2 
Marie-Denise Jolie
ABD'den Kaçıyorlar:
"ABD'de doğup büyüdüm, askerlik bile yaptım. Ama ebeveynimden biri Kanadalı olduğu için çifte vatandaşlığım var. Kanada'ya gideceğimi hiç düşünmezdim. Kısa ziyaretler dışında bir daha geri geleceğimi de sanmıyorum. ABD'den buruk bir kalple ve tiksinti duygusuyla ayrılıyor olacağım. Bir zamanlar hizmet ettiğim bu ülkeden utanç duyuyorum"
 
 3 
Jim Brunk
ABD'den Kaçıyorlar:
"Homoseksüel bir çiftiz, Haziran'da evlenmeyi planlıyorduk. Ama planlarımızı öne çekmek zorunda kaldık. Eşimde AIDS var, ayrıca Yahudi. Yeni kurulan Cumhuriyette üç koldan dezavantajlı durumdayız yani. Nereye gideceğimizi tam bilmiyorum, belki Kanada olur."
 
 4 
Phil Morel
ABD'den Kaçıyorlar:
"Eşim Meksikalı, bende AB pasaportu var. Buradaki gericilik, kışkırtıcı dil, tehlikeli tutum bizi rahatsız ediyor, California'da yaşıyor olsak bile."
 
 5 
Catherine Hannan
ABD'den Kaçıyorlar:
"Kırsal kesimde yaşıyoruz ve insanlar Trump'a oy verdiklerine pişman olmaya başladı bile. Onları uyarmaya çalışmıştık, ama katı dini inançları gözlerini kör etmişti. Yarı emekli sayılırız, sosyal yardım da alıyoruz, ama Trump bunları kesebilir. Beslediğimiz hayvanlarımız da dahil her şeyi geride bırakıyoruz. Olacak değişimi şimdiden görüyor ve kısa sürede kitlesel bir dış göç olacağına inanıyoruz."
 
 6 
Angelina Velarde
ABD'den Kaçıyorlar:
"ABD vatandaşıyım ama İngiltere'de yaşıyorum. Burada yüksek lisansımı bitirince ABD'ye dönmeyi planlıyordum. Ama Trump seçilince erteledim planımı. Neyse ki kocam Britanya vatandaşı da burada 2,5 yıllık vizem var."

Bu makalenin ingilizce aslını okumak isterseniz:
http://www.bbc.com/capital/story/20170131-i-am-ashamed-of-the-country-i-once-served


 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook