Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Spor / Futbol             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Caner Ekin: "Beşiktaş'ta kalmak istiyorum"



Caner Erkin Yayıncı kuruluş beIN Sports'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.



 1 
Şu an sakatlığınla ilgili olarak ne seviyedesin?
Caner Ekin:
3 ayı biraz geçtik. Biraz erken görünse de koşulara başladım. Tabi bu çalışmalar MR'larla birlikte, doktorun kontrolünde. Hafif ağrılarım var ama doktorlar tarafından bunların normal olduğu söyleniyor. Tam bir süre vermek istemiyorum, ama 1 buçuk - 2 ay gibi bir sürede hazır olmayı planlıyorum.
 
 2 
Bu 3 aylık sürede ne gibi antrenmanlar yaptın?

Bir ay gibi bir süre ayağımda bot vardı. Botla da bireysel antrenmanlarımı yaptım. Bot çıktıktan sonra da tendonum hariç vücudumun her bölgesini çalıştırdım. Ama şimdi artık ilerlettik ve sıçramalara başladık. Tendon sakatlıklarında en zoru sıçramalar. Süreç gayet iyi gidiyor.
 
 3 
En çok neyi özledin?

Stada gidiyorum ve tribünde taraftar olarak izlemek benim için çok kötü, dayanamıyorum. Oradan sahaya atlamak istiyorum, çok heyecanlanıyorum. Sahada olmayı gerçekten çok özledim.
 
 4 
Sahalara döndüğümde ilk maçta ya da maç sonrasında şunu yapacağım dediğin bir şey var mı?

Çok rüya gördüm bu süreçte. Goller, asistler, yaptığım müdahalelere kadar. Futbolu çok seviyorum. Bu tabiki bir iş ama ben aynı zamanda eğlenmek de istiyorum. Benim için futbol çok farklı.
 
 5 
Peki maçları televizyon karşısında izlerken nasıl bir Caner var?

O stadda izlemekten daha kötü çünkü staddayken tribünde olduğum için arkadaşlarıma daha yakınım. Ama televizyondan izlediğimde çok daha kötü etkiliyor.
 
 6 
Sakatlandığında herkes Caner sezonu kapattı demişti. Sürecin kısamasında etken ne oldu. Sen mi, sağlık ekibi mi?

Genelde tendon kopmasında 6-8 ay bir süre öngörülüyor. Biz 10-15 günde bir MR çekiyoruz. Erken gibi görünse de şu an 3 ay doldu ve inşallah böyle devam ederse erken döneceğim gibi görünüyor.
 
 7 
Beşiktaş'ın performansını nasıl buluyorsun?

Tek üzüntü Şampiyonlar Ligi'nden elenmemiz oldu. Ligde bence karamsar bir durum yok zaten lideriz. Zaman zaman kötü futbol olabilir ama büyük takımların her zaman kazanması lazım. Beşiktaş'ın her zaman en üstte olması lazım. Ben şampiyon olacağımıza inanıyorum.
 
 8 
Beşiktaş'ın UEFA'daki şansını nasıl görüyorsun?

Kadromuz çok kaliteli. Beşiktaş'ın hedefi her sene şampiyonluk ve UEFA Avrupa Ligi'nde de finali hedeflemeliyiz. Artık elemeli maçlara geçtik. Bizim burada çok iyi konsantre olup en sona kadar gitmemiz gerekiyor.
 
 9 
Takımda çok tecrübeli oyuncular var. Bu Avrupa ve ligde işleri biraz daha kolaylaştırır mı?

Tabi takımda çok önemli oyuncular var ve bu da takıma artı kazandırır. Herkes tecrübesini yansıttığında bu takım için çok önemli bir güç oluyor.
 
 10 
Kendinle ilgili öz eleştiri yapıyor musun?

Kendimi izlediğimde bazen inanamıyorum. Oynadığım her maçı izlerim. Bazı yaptıklarımı hatırlamıyorum. Özellikle sinirlendiğim anların bazılarını görünce çok şaşırıyorum. Kaybetmeye katlanamadığım ve çok hırslı olduğum için zaman zaman kontrolümü kaybettiğim oluyor. Zaten çevreme de her zaman 'bir gün hırsımı kaybedersem futbolu bırakmalıyım' derim.
 
 11 
Inter maceranda neler yaşandı?

Mancini beni istemişti ve ilk gittiğimde her şey çok güzeldi. Mancini'den sonra Frank de Boer geldi ve henüz 3-4 gün geçmişti ve seni takımda düşünmüyorum dedi. Ben de herhalde şaka yapıyor diye düşündüm. Sebebini sordum ama bir açıklama yapmadı. Ben de böyle bir durumda kalmanın anlamı yok dedim. Aslında Inter yönetimi beni takımda tutmak istedi ama hoca istemedikten sonra kalmam anlamsızdı. Sonrasında transfer süreci başladı ve Beşiktaş'ta buldum kendimi.
 
 12 
Beşiktaş'a gelirken bir tereddüt yaşadın mı?

Kendi açımdan bir sıkıntı yoktu ama Türkiye'de büyük kulüpler arasında geçişler biraz değişik oluyor, kötü algılanıyor. Ama buradan herkese teşekkür etmek istiyorum. Başkanımız olsun, taraftar olsun beni gerçekten çok içten karşıladılar. Açıkçası ufak da olsa bir tepki bekliyordum. Ben de oynadığım futbolla kendimi onlara göstermeye çalıştım. Burada her iki taraf açısından da çok iyi bir paylaşım oldu. Bundan sonra da Beşiktaş için elimden geleni yapacağım.
 
 13 
Beşiktaş'ta kalacak mısın?

Ben Beşiktaş'ta kalmak istiyorum. Bunu hem başkanımıza hem de teknik direktörümüze iletttim. Onlar da beni istiyorlar :) Eğer kulüp için de uygun olursa tabi ki kalmak isterim.
 
 14 
Beşiktaş'taki ortamı nasıl değerlendirirsin?

Beşiktaş feda döneminde bir küçülmeye gitmiş gibiydi ama bence bu bir küçülme değil büyüme hamlesiydi ve şu anda bunu herkes görüyor. Bence Beşiktaş Avrupa'da da başarılara imza atması gereken çok büyük kulüplerden bir tanesi.
 
 15 
Takım içinde en iyi anlaştığın futbolcu kim?

Hepsiyle çok iyi anlaşıyorum. Zaten çoğuyla milli takımdan tanışıyoruz. Oğuzhan'la şaka yollu bir baba-oğul ilişkimiz var. Şaka yapmayı çok severim. Bir insanı kaşları çatık görürsem onu güldürmek için elimdem geleni yaparım.
 
 16 
Fişek lakabı nereden geliyor?

Onun mazisi eski hocalarımdan Sebahattin hocadan geliyor. Sebahattin hoca askerdeyken tüm askerlerin her sorusuna fişek gibi diye cevap veriyormuş. Hocamda bana hep fişek derdi ve öyle kaldı. Bence de güzel bir lakap.
 
 17 
Boş zamanlarında neler yaparsın, izlediğin film ve diziler neler?

Sürekli film ve dizi izliyorum. Zaten kamplarda bol bol film ve dizi izliyoruz. Eşimle ve oğlumla vakit geçirmeye çalışıyorum.
 
 18 
Şenol Güneş hakkında neler söylersin?

Şenol hoca anlatılardan da iyiymiş. Gerçekten dedikleri kadar babacan, futbolcusunu sahiplenen ve ikili ilişkileri çok iyi bir hoca. Şenol hoca ile bire bir otutup her şeyi konuşabiliyoruz. Belki bazı şeyler haddimize değil ama gerçekten her şeyi dinliyor ve anlatıyor.
 
 19 
Hangi mevkiyi tercih edersin?

Sol bek.
 
 20 
Peki asist yapmak mı gol atmak mı?

Asist yapmak. Yardım etmeyi daha çok seviyorum.
 
 21 
Beşiktaş dışındaki takımların durumunu nasıl görüyorsun?

Farklı takımların ilk sıralara oynaması lige çok zevk veriyor. Bence diğer takımlar da bundan haz alıp daha iyi konsantre oluyor. Küçük bütçeli takımlar da herkesi yenebiliyor.
 
 22 
Futbolu bıraktıktan sonra ki kariyer planın nedir?

Hocalık yapmayı pek planlamıyorum ama belki fikrim değişebilir. 39 yaşına kadar oynamayı planlıyorum.

 

 





Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook