Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Spor / Futbol             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Rıdvan Dilmen: "Ben Olsam Derhal Yollarım!"Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da yayınlanan Futbolun Zirvesi'nde programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Dilmen, Advocaat'ı çok sert bir dille eleştirdi. 1 
Rıdvan Dilmen:
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'la ilgili olarak sert eleştiriler yapan Dilmen, "19 haftadır takımın başındasın, takımın kalitesiz olduğunu şimdi mi anladın? Bu 'beni gönderin' demektir. Ben yönetim olsam Advocaat'ı derhal yollarım" dedi
 
 2 
Rıdvan Dilmen:
Dick Advocaat'ın Kayserispor maçı sonrası söylemlerine de sert tepki gösteren Rıdvan Dilmen, "Futbol dünyası küçüktür. Kimin ne yaptığı konuşulur, kimisi dedikodudur, kimisi de doğrudur. Advocaat'ın takım kalitesiyle ilgili aramızda kalsın diye söyledikleri restoranlarda da konuşuluyor. Advocaat'ın 'bu takımda en fazla 4 futbolcu oynar' dediği söyleniyor. Bu söylemler 'aramızda kalsın' deniliyor ama kalmıyor. Zaten kendisi söyledi, orta sahadaki oyunculardan hiçbirini beğenmiyormuş, diğerleriyle ilgili de mutlaka yorumlarını yapıyordur. Çevrede konuşulan bu yorumları oyuncular da duyuyordur. Daha da ötesi televizyonlara çıkıyor bu takım yeteneksiz diyor."
 
 3 
Rıdvan Dilmen:
Dilmen sözlerine şöyle devam etti: "Yani bu takım şampiyon olamaz diyor. Takım hem yeteneksiz hem de taktik disiplinleri yok diyor. Salih ile Fernandao ben istemediğim halde önde baskı yapıyorlar diyor. Daha da tehlikelisi önce yalandan; Aziz bey ve yönetim Allah'ları var istekli ama ben bir buçuk aydır söylüyorum ama oyuncu alamıyoruz diyor."
 
 4 
Rıdvan Dilmen:
Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansını değerlendiren Dilmen, "Tam olarak koptu diyemeyiz. Ama teknik direktörün maç sonundaki röportajında söylediklerinden futbolcuların ne şekilde etkilendiğine bakmak lazım. İki türlü etkilenebilirler. Daha fazla konsantre olup, daha fazla çalışıp çıkış yakalayabilirler ya da zaten hocamız bize güvenmiyor deyip havlu da atabilirler. Ben olsam ilkini yaparım. Takım kaptanı olarak oyuncuları toplarım." diye konuştu.
 
 5 
Rıdvan Dilmen:
Dilmen sözlerini şöyle tamamladı: "İşin tuhaf tarafı da sanki takımın yeteneksiz olduğu algısını yönetime de benimsetmiş olduğu görünüyor. Eğer dışarıda da bunlar konuşuluyorsa yöneticilerin ağzından demek oluyor ki teknik direktör bu konuda yönetimi de ikna etti. Ama olmaz. Burada Fenerbahçe yönetimine ve başkanına iş düşüyor, 'Hoca, sen bu takımla şampiyon olamayacağını düşünüyorsun değil mi? Veya Şampiyonlar Ligi için kaç puan var ikinci ile aranda, 7 puan. Yakalarız ya biz Fenerbahçeyiz. Benim formam 35 yapmaz. Beğenmediğimiz Pereira 46 yaptı derim ve derhal yollarım.

'Teşekkür ederim hoca' derim ve hiç uzatmam. Neden uzatmam biliyor musun? Çünkü mutlu değilsen, gitmek istiyorsan. Bunu yaparım. Ben şimdi Mehmet Topal'ım, Souza'yım, Ozan Tufan'ım, Alpel Potuk'um bana inanmayan ya da orta saha oynayacak diğer oyuculardan biriyim, ben antrenmana çıkıyorum şimdi, nasıl çıkacağım bu antrenmana bana inanmayan bir adam var başımda."


 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook