Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Spor / Futbol             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Mario Gomez: "Türkiye'de İhtiyacım Olan Sıçramayı Yaptım"Mario Gomez, The Players Tribune'de yayınlanan makalesinde futbol hayatı boyunca başına gelenleri anlattı. İşte o yazıdan seçtiğimiz bölümler.

Yazının tamamı için: http://www.theplayerstribune.com/mario-gomez-wolfsburg-germany/
 1 
Jay-Jay Okocha
Mario Gomez:
"Çocukluğumda televizyonda futbol izlemeyi sevmezdim. Onun yerine dışarı çıkıp oynamayı tercih ederim. Ama bir gün babam o dönem Frankurt'ta oynayan Jay-Jay Okocha'yı gösterdi ve o andan itibaren Jay-Jay benim idolüm oldu. O bir sanatçı gibiydi. Topla hayal bile edemediğim şeyler yapıyordu. Hep onun gibi oynamayı hayal ettim. O günden sonra babamla birlikte maç izlemeye başladım."
 
 2 
Romario
Mario Gomez:
"Babam İspanyol olduğu için İspanya ligini izlerdik. Brezilyalı oyuncuları izlemeye bayılırdım. Ronaldinho, Rivaldo ama en sevdiğim oyuncu Romario'ydu. Romario gibi olmak istedim ama büyüdükçe farklı bir forvet olmak istedim. Tam bir forvet. İster sol, ister sağ ayağımla veya kafamla, tam bir forvet."
 
 3 
Stuttgart'tan Gelen Teklif
Mario Gomez:
"13 yaşındayken Stutugart'tan teklif aldım. Bir çok arkadaşımın hayali olan bir kulüp ve altyapı olmasına rağmen o an için ailemden ve arkadaşlarımdan ayrılmak doğru gelmedi ve reddettim. Bir kaç yıl sonra yerel takımda oynarken Stuttgart'a 7-0 kaybettik ve Stuttgart yöneticisi gülümseyerek yanımıza geldi ve 'Şu an değilse ne zaman ikna edeceğiz?' dedi. Bu sefer kabul ettim."
 
 4 
Almanya'da Yılın Futbolcusu
Mario Gomez:
"2007'de Stuttgart'la Bundesliga'yı kazanmıştık ve telefonum çaldı. Kicker Dergisi'nden arıyorlardı. 2007 yılının Alman futbolcusu seçilmiştim. Şok olmuştum."
 
 5 
Bayern Münih
Mario Gomez:
"2009'da Bundesliga'nın en büyük kulübü olan Bayern Münih'e transfer oldum. Ancak işler pek iyi başlamadı. Benim için futbolun eğlencesi gitmişti, ilk defa futbol beni mutlu etmiyordu. Ama daha sonra bir gün Louis Van Gaal yanıma geldi ve bana şans vereceğini söyledi. O günden sonra her şey yoluna girdi. Sonraki sezon ligde gol kralı oldum."
 
 6 
Fiorentina
Mario Gomez:
"Ancak Bayern gibi bir kulüpte oynamak gerçekten çok zor. Her gün %100 hazır olmalısın. Beklentiler her zaman çok yüksektir. Her ne kadar Avrupa'nın en iyi kulüplerinden teklifler olsa da bir adım geri atmak ve yeni bir şey denemek istediğime karar verdim ve Fiorentina'yı seçtim"
 
 7 
Beşiktaş
Mario Gomez:
"İtalya yaşamak için harika bir yer ancak işler pek iyi gitmedi. Önce dizimden sakatlandım ve 5 ay futboldan uzak kaldım. Böyle olunca oradaki insanlar beni sorgulamaya başladı. Tatil için oraya gittiğimi ve artık futbol oynamak istemediğimi söylediler. İkinci bir sakatlık yaşadım ve kötü geçen sezonların ardından yaşananların hepsini unutmak istedim. Bu yüzden Türkiye'ye gittim."
 
 8 
İhtiyacım Olan Sıçramayı Beşiktaş'ta Yaptım
Mario Gomez:
"Birçok kişi bunu kariyerimin sonu olarak gördü ancak ihtiyacım olan bir sıçrama, yeni bir başlangıçtı. Beşiktaş'ta tekrar kendimi kanıtlama ve Avrupa Şampiyonası'nda yer alma şansım olduğunu gördüm. Türk taraftarları hakkında öğrendiğim şey şudur: Bu dünyada kulüpleri için yaşıyorlar. Orada olmak ve onların önünde oynamak inanılmaz bir deneyimdi. İstanbul'daki hayat bana çok iyi geldi. Çok çalıştım ve Beşiktaş 7 sene sonra şampiyon oldu. Ben de gol kralı oldum."
 
 9 
Almanya'ya Dönüş - Wolfsburg
Mario Gomez:
"Türkiye'de olmak Almanya'daki ailemden uzak olmak demekti. Her olaydan sonra ailemi arayıp iyi olduğumuzu söylemem gerekiyordu. Ancak bunun endişelerini pek giderdiğini söyleyemem. Eve dönme zamanı gelmişti."

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook