Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Türkiye             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde hayatını kaybeden ve daha önce vatan haini sanılan 31 yaşındaki Astsubay Başçavuş Ziya İlhan Dağdaş’ın, şehit olduğunu duyurdu. 1 
FETÖ darbe girişi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde hayatını kaybeden Dağdaş'ın tayini olaydan sadece 4 gün önce Ankara'ya çıkmıştı.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!
 
 2 
Darbe gecesi ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sivil kıyafetler giyerek Genelkurmay Başkanlığı önüne gitti.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!
 
 3 
Astsubay Dağdaş, başına isabet eden tek kurşunla yaşamını yitirdi.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!
 
 4 
Dağdaş'ın ailesi olaydan sonra kendisinden haberi alamadı ve yoğun uğraşlar sonucu 8 gün sonra cenazesine ulaştı. Ancak darbeci olduğu düşünülen Dağdaş şehit olarak sayılmadı.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!
 
 5 
Dağdaş’ın annesi Bilsen Dağdaş, oğlunun darbeci askerlerin öldürdüğünü söyleyerek, ’şehit’ sayılmasını istedi. Şehitlik verilmesini beklediği oğlunun tören yapılmadan mezarlıkta kılınan cenaze namazıyla toprağa verildiğini, camide mevlit okutma isteklerinin de kabul edilmediğini söyleyen Bilsen Dağdaş’ın bu isyanı ulusal ve yerel basında yer aldı.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!
 
 6 
Bilsen Dağdaş'ın oğlunun şehit sayılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru sonucunda gerçekleştirilen soruşturmanın ardından Dağdaş’ın FETÖ’cü askerler tarafından şehit edildiği belirlendi.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!
 
 7 
Dağdaş’ın ailesine de konuyla ilgili savcılık tarafından bir bilgilendirme yazısı gönderildi. Anne Birsen Dağdaş, "Ziya’mın hainler tarafından şehit edildiği açıklandı. 15 Temmuz’dan bu yana çok büyük mücadeleler verdim. Yavrumun suçsuz olduğunu biliyordum. Evladım mezarında rahat uyuyacak. Çocuğum Akar Paşa için şehit düştü. Oğlumun cenaze namazı vatan haini suçlamasıyla kıldırılmamıştı. Vatanı için canını veren Ziyam bunların hiçbirini hak etmedi. Yaşadıklarımız bizi çok yıprattı" dedi.
Vatan Haini Diye Mevlit Okutulmamıştı!

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook