Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Türkiye             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Yurt Yangını Faciasıyla İlgili Aileler Şikayetçi Olmadı!ADANA Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Elçi, 12 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı yurt yangınında, ölenlerin ailelerinden hiçbirinin şikayetçi olmadığını söyledi. 1 
Yurt Yangını Faciasıyla İlgili Aileler Şikayetçi Olmadı!
Avukat Nevzat Elçi, ölen çocukların ailelerine gönüllü avukat tahsis ettiklerini söyledi.
 
 2 
Yurt Yangını Faciasıyla İlgili Aileler Şikayetçi Olmadı!
Elçi, avukatların ölen ve yaralanan çocukların ailelerinin verdiği ifadelerde yanlarında bulunduğunu, ancak hiç bir ailenin şikayetçi olmadığını söyledi.
 
 3 
Yurt Yangını Faciasıyla İlgili Aileler Şikayetçi Olmadı!
Ailelerin baskı altında olduğunu savunan Elçi, "Biz olayın ardından Baro yönetimi olarak Aladağ'daydık. Orada olayı kendi gözümüzle gördük. Mağdur ailelerinin çocuklarına ve kendilerine gönüllü olarak ücretsiz avukatlar görevlendirdik. Aladağ'a gidip ifadelere katıldılar. Ancak avukat arkadaşlarımıza, aileler ve oradaki bazı avukatlar 'Ne işiniz var burada. Biz kendimiz gerekirse müdahil oluruz' dediler. Aileler bu şekilde tavır sergiledi. 'Size gerek yok' denildi. Biz oraya insan hakları adına, , Adana Barosu adına gittik. Ancak aileler bir şekilde ikna edilerek, baskı ile şikayetçi olmadılar. 'Allahtan gelen bir şey' dediler. Yaralı kurtulan çocuklarımızın ailelerinden bazıları ise şikayetçi olacak."

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook