Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Türkiye             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Dolar Neden Düşüyor?Geçen hafta 3,60'a kadar çıkan dolar 3,35'li seviyelere kadar indi. İşte doları düşüren nedenler... 1 
Trump sonrası gelişmekte olan piyasalardan kaçışın başlamasıyla 8 Kasım'dan itibaren dolar iç gelişmelerin de etkisiyle 3,60'a kadar çıktı.
Dolar Neden Düşüyor?
 
 2 
Geçtiğimiz cuma günü açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "dövizden TL'ye dönün" çağrısı yapmıştı. Bu çağrı kamuoyunda büyük destek buldu.
Dolar Neden Düşüyor?
 
 3 
Trump sonrası yaşanan panik havasının zamanla dinmesi sayesinde gelişmekte olan piyasalarda oluşan olumlu hava da Dolar'daki düşüşte etkili oldu.
Dolar Neden Düşüyor?
 
 4 
Kısa pozisyon kapatılması da TL'ye yönelik alım geldiğini ortaya koyuyor. Yani yabancı yatırımcılar TL'de satıştan alıma geçmiş durumda.
Dolar Neden Düşüyor?
 
 5 
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın salı günü yaptığı açıklamalarda düşüşte etkili oldu. Çetinkaya "Finansal istikrara risk oluşturması durumunda TCMB elbette kayıtsız kalmaz, tüm araçları ile gereken yapılır. Kurda dengenin nerede oluşacağı henüz belli değil, şokun bir bölümünün geri alınma olasılığı da var. Gerekirse tüm araçlarla adım atarız" demişti.
Dolar Neden Düşüyor?

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook