Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Dünya             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Spor Dünyasını Sarsan Trajik Uçak KazalarıSon olarak Brezilya'nın Chapecoense futbol takımını taşıyan yolcu uçağı düşmüş ve neredeyse tüm takım hayatını kaybetmişti. İşte o kaza ve spor dünyasına damga vurmuş diğer uçak kazaları. 1 
Kazada Chapecoense takımının sadece 3 oyuncusunun hayatta kaldığı belirtiliyor.
Spor Dünyasını Sarsan Trajik Uçak Kazaları
 
 2 
Torino takımı 1949 yılında Avrupa’nın en iyi takımlarından biriydi ancak Benfica ile yapılan jubile maçı dönüşü takımı taşıyan uçak Torino yakınlarındaki Superga Tepesi'ne çarptı ve uçaktaki 31 kişi hayatını kaybetti.

Takımın yıldız oyuncularından Sauro Toma sakatlığı ve kulüp başkanı Ferruccio Novo da hastalığı nedeniyle seyahete katılmadığı için hayatta kaldılar.

Spor Dünyasını Sarsan Trajik Uçak Kazaları
 
 3 
1950'lerin ikinci yarısında Manchester United İngiltere'de fırtına gibi esiyordu.1957-58 sezonunda o zamanki adıyla Şampiyon Kulüpler Kupası'nda (Şampiyonlar Ligi) Yugoslavya'nın Partizan takımıyla oynadığı maç dönüşü, takımı taşıyan uçak yakıt ikmali için indiği Münih'ten kalkarken yaşanan teknik arıza nedeniyle düştü.

Uçakta bulunan 8'i futbolcu 23 kişi hayatını kaybetti. Hastaneye kaldırılan takımın yıldız oyuncularından Duncan Edwards 15 gün sonra hayatını kaybetti.

Spor Dünyasını Sarsan Trajik Uçak Kazaları
 
 4 
1990'ların başında Zambiya Milli Takımı Dünya Kupası eleme maçı için yola çıktılar ancak uçakları Gabon yakınlarında düştü.

Uçakta bulunan 18'i futbolcu 25 kişi yaşamını yitirdi. Yapılan soruşturma sonucu Zambiya Futbol Federasyonu'nun tasarruf nedeniyle güvenli olmayan bir uçağı kullandığı ortaya çıktı.

Spor Dünyasını Sarsan Trajik Uçak Kazaları

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook