Bilior
Eğlence       Yaşam       Teknoloji       Spor       Kültür-Sanat       Türkiye       Dünya       İş Dünyası
 
 
Yaşam / Sağlık             

Twitter'da paylaş Facebook'ta paylaş
Uzun Süreli Kokain Kullanımının Etkileri Nelerdir?Uzun süreli kokain kullanımının yaratacağı etkileri merak ediyor musunuz? Çok az miktarlarda bile olsa düzenli kullanıldığında vücuda ciddi etkileri olan kokainle ilgili olarak uzmanların açıklamalarını derledik. 1 
Dr. Adam Winstock: "Bazı insanlar haftada 1 gram kokainin zararsız olduğunu iddia ediyor ama bu pek doğru sayılmaz. Kokain damarları büzer ve kalp atışlarını hızlandırır. Bu adeta otomobilin gazına basarken yakıt deposundan gelen hortumu tıkamak gibidir."
Uzun Süreli Kokain Kullanımının Etkileri Nelerdir?
 
 2 
14 yıl boyunca gizli görevle uyuşturucu satıcılarını yakalamış olan Neil Woods ise "Kokainin en büyük tehlikelerinden biri de onu başka şeylerle karıştırmak. En çok yapılan da kokainle birlikte alkol almak. Alkol ve kokain karıştırıldığında karaciğerde kokaetilen adlı bir kimyasal oluşturuyorlar ve bu da vücuda büyük zararlar veriyor." diyor.
Uzun Süreli Kokain Kullanımının Etkileri Nelerdir?
 
 3 
Dr. Henry Fisher: "Aslında kokain MDMA gibi uyuşturuculardan çok daha zararlıdır. Kokain kalp ritmini çok arttırdığı için kalp kasları üzerinde küçük yaralar açar. Zamanla bu yaralar büyür ve damar sertleşmesine neden olur"
Uzun Süreli Kokain Kullanımının Etkileri Nelerdir?
 
 4 
Dr. Winstock kurucusu olduğu Küresel Uyuşturucu Araştırması'nın elde ettiği son verileri şöyle açıklıyor: "50 bin uyuşturucu kullanıcısı üzerinde yıllar boyu gözlem yaptık ve kokain kullanıcılarının %0.5 akut olarak hastaneye kaldırılıyor. Ancak çoğu ülkede kullanım 1 gramdan 10 çizgi şeklindeyken Brezilya'da bu sayı 6 çizgiye düşüyor. Bunun sonucu olarak Brezilya'da hastaneye kaldırılma oranı %3.5'a yükseliyor."
Uzun Süreli Kokain Kullanımının Etkileri Nelerdir?

 

 

Bilior ©2016

- Eğlence    - Yaşam    - Teknoloji    - Spor    - Kültür-Sanat    - Türkiye    - Dünya    - İş Dünyası   - İletişim   
Sosyal Medyada Bilior
Facebook Facebook